Omikron je bio pozitivni pomak
Rekao je i kako je on već u siječnu predvidio kako ćemo u travnju i svibnju ući u mirniju fazu
Mi znanstvenici radimo na lijekovima, moramo stvarati nove varijante cjepiva koja će ciljano gađati omikron, treba raditi na predviđanjima mogućih varijanti na jesen i tako ćemo biti spremni, ali to ne znači da građani isto tako ne bi trebali biti pripremni i treba preko javnog medija potaknuti edukaciju kako se što bolje pripremiti tako da najesen imamo što manje preminulih i da mjere budu snažne i kratkotrajne.
Što se tiče novog razbuktavanje pandemije u Kini kaže kako je to do činjenice da su imali dugotrajne karantene i jer su koristili samo svoja cjepiva koja nisu ni blizu dobra kao naša. Dodao je i kako je omikron bio pozitivan pomak jer izaziva lakše oblike bolesti i sprječava nastanak novih varijanti čime nam je dao da jesen dočekamo spremni.Izvor: N1
Omikron je ipak bio pozitivni pomak kaže sada a 16.12.2021. je panično upozoravao kako je vrlo opasan.
Predvidio je ulazak u mirniju fazu i to u proljeće. Čestitamo znanstveniku Đikiću na predviđanju nečega za što je novinar Šprajc izjavio “da svaka budala zna da je virus sezonalan” i da valovi padaju za nekoliko mjeseci.
Često izjavljuje da oni (znanstvenici) rade na lijekovima a nikako ne vidimo vijest da je njegov tim nešto ostvario na tom planu. Također ranije je najavio cjepivo za omikron do proljeća, evo proljeće je tu a cjepiva još nema.
Govori o pobjedi nad virusom no nama nije jasno što bi to trebalo značiti. Zero covid je nemoguća misija, virus je tu i ostati će još jako dugo.
Kina kaže razbuktavanje duguje dugim karantenama a to je nešto što su ONI (on i njegovi kolege znanstvenici zastrašivači) željeli uvesti i kod nas. Kaže Kina nema ovako dobro cjepivo kao naše, mi mu predlažemo da umjesto male Hrvatske fokus stavi na puno veće tržište Kine i tamo propagira ta “naša” cjepiva.
Omikron kao pozitivni pomak jer sprječava nastanak novih varijanti je nešto novo u znanosti i imamo ekskluzivnu vijest koju treba podijeliti sa svijetom.
Ivan Đikić
Zašto smo mi kao društvo dopustili da farma industrija diktira cijenu lijeka?
Zašto smo mi kao društvo dopustili da farma industrija diktira cijenu lijeka? To je pitanje nama kao društvu. I sad ne trebamo to pitati farma industriju, ona živi od zarade. Moramo se pitati i mi Read more…
0 Comments